Menu

Портал Гостомеля продается

Громадський бюджет Гостомеля: чи готові мешканці та влада співпрацювати?

Громадський бюджет Гостомеля: чи готові мешканці та влада співпрацювати?

Гостомельська селищна рада інформує про формування складу робочої групи з питань впровадження партиципаторного (громадського) бюджету. До співпраці запрошується громадськість.

Чи зможе громада Гостомеля впоратися з новою для неї справою, чи будуть ініціативи відповідати інтересам громади або громадський бюджет стане ще одним нетрадиційним різновидом дерібана бюджету селища? До речі, за 9 місяців 2017-го року доходи селищного бюджету склали 30 млн. 202 тис. грн.

Як відомо, громадський бюджет (бюджет участі) – популярний інструмент, який забезпечує мешканцям можливість участі у розподілі частини коштів місцевого бюджету, взаємодії з місцевою владою, формування команд проектів та спільнот, які їх підтримують.

Громадський бюджет запроваджено у майже 100 органах місцевого самоврядування України.

Нещодавно, Київська міська рада збільшила розмір громадського бюджету Києва на 50 млн гривень, що означає, що Київ має найбільший розмір громадського бюджету в Україні, а саме 150 000 000 грн. Обсяг коштів громадського бюджету м. Ірпінь у 2018 році становить 1500,0 тис. грн.

Барометром місцевої проблематики можна вважати тематику проектів, які подаються на громадський бюджет. У 2017 це: благоустрій та інфраструктура (20%), спорт (18%) й освіта (17%). Це є ті питання, на які мешканці готові витрачати кошти місцевого бюджету, а отже і власні кошти, ті сфери місцевого життя, де громадськість відчуває себе найбільш незахищеною.

Аналіз положень про громадський бюджет показав, що існує чиновницька (під контролем влади) та громадська (під контролем громадськості) моделі громадського бюджету, а також змішана модель, яка є перехідним етапом від однієї моделі до іншої. Визначити модель громадського бюджету Гостомеля можна, проаналізувавши чи залучається населення до механізму громадського бюджету на всіх його етапах. 

Щоб зробити громадський бюджет реальним інструментом впливу та громадської активності, треба, щоб мешканці та влада були готові співпрацювати і розуміли, що громадський бюджет – це спосіб покращити власне селище.

 

 


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Наверх

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины Национальная полиция Ирпеня Антикоррупционное бюро Украины

Правова Інформація

Портал Гостомеля є частиною мережі новинних сайтів проекту громадянської журналістики "Інформаційний портал". Листування з читачами тільки на сторінках газети. Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці

Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Гостомеля" ОБОВ'ЯЗКОВА!